Jste zde:
Andělský sen Nabídka Andělé Andělský svícen Ochránce s polodrahokamem ametyst

Andělský svícen Ochránce s polodrahokamem ametyst

Andělský svícen Ochránce s polodrahokamem ametyst

Kód zboží: 0201710261

Ručně vyráběný autorský svícen - soška s léčivým ametystovým srdcem.

Keramická soška o velikosti cca 23cm doplněna Ametystovým srdcem.

Barva a materiál je přírodní pálená hlína, křídla z lakovaného měděného drátu. 

Anděl má jemný svítící efekt .

V ceně je  keramický kalíšek k možnosti svícení čajovou svíčkou.

Otvory na svícnu jsou v řádu posvátné geometrie , ve kterém je znázorněn  květ života......přičemž schéma zůstává utajeno.

Ametyst je jedním z nejcennějších drahokamů mineralogické skupiny křemene a za svůj fialový odstín vděčí stopovému množství železa a hliníku. Fialová barva je od nepaměti považována za jeden ze symbolů královského statutu, proto se ametyst stal součástí řady korunovačních klenotů. Jako symbol jej uznávaly i křesťanské církve a ametyst se tak stal znakem biskupské hodnosti.

Název drahokamu pochází z řeckého slova "amethystos", které lze volně přeložit jako "neopilý" nebo střízlivý. Řekové věřili, že ametyst je účinnou ochranou proti otravám, a to i z alkoholu. Z ametystu se tedy vyráběly i číše na víno. Od těchto dob je ametyst také považován za symbol střízlivosti.

Ametyst má rovněž zvláštní chemické vlastnosti. Ačkoli se jedná o odrůdu křemene, jeho krystalová struktura se liší od ostatních drahokamů z této mineralogické skupiny. I přes odlišnou krystalovou strukturu si zachoval stejnou tvrdost, lom i hmotnost.

AMETYST A JEHO ÚČINKY

Ametyst přináší svému nositeli trpělivost, rovnováhu, klid a mír. Je považován za ochranný kámen, který chrání před špatnými sny, stresem a nedostatkem energie. V hinduistických systémech jsou mu přisuzovány pozitivní účinky na čakru srdce a údajně pomáhá posilovat i intuici.

Za léčebný kámen jej považovali i léčitelé a šamané. Ametyst podle nich pomáhá od bolesti zad a hlavy a pomáhá lidem při léčbě alkoholismu.

Nejčastěji fialkový či šedozelený ametyst kraluje Kozorohům a Rybám. Prvním zmíněným vlévá do žil optimismus a seznamuje je s duchovním rozměrem života, čímž mírní jejich surový pragmatismus. S ním nachází i duševní rovnováhu, lépe odolávají stresu a otevírají se snahám o vnitřní růst. Druhému uvedenému znamení daruje drahokam sebedůvěru, rozhodnost a soustředěnost. 

Pomáhá mu bojovat s liknavostí a asistuje mu při hledání pravé lásky. Neklidné Berany zbavuje horké netrpělivosti, Střelce zas učí pokoře a tiší jejich egocentrismus. Pannám propůjčuje schopnost intuitivního chápání a umožňuje využívat získané poznatky a zkušenosti racionálně a efektivně. Štíři s jeho pomocí rozvíjejí nesobecký pohled na svět a pracují jednodušeji se svojí intuicí. Vodnářům ametyst zbystřuje intelekt a jako kámen pravé lásky bojuje s jejich osamělostí.

Ametyst -Kámen dává živý klid, ve kterém zanikají všechny obavy a disharmonie, probouzí se důvěra a odevzdanost

Síla symbolů – SRDCE

Symbol srdce znázorňuje lásku, lidskost, vztahy. Původní forma symbolu srdce vycházela z tvaru listu břečťanu. Během středověku a evropské milostné literatury se dostalo srdce do své červené podoby. Srdce také díky své souměrnosti může vyjadřovat dualitu: muže a ženu, dvě stránky lidské povahy. Často vídáme plamenné srdce, to zpravidla symbolizuje horoucí lásku, odvahu a zanícený život. Srdce najdeme také ve spojení s dalšími předměty, které rozšiřují význam, např. klíč (odemkneš mé srdce?, nebo šíp (propíchla jsi mé srdce).

Anděl přináší do našich životů světlo, klid, harmonii a lásku. Poskytuje nám pocit ochrany a bezpečí.

Cena: 1 170 Kč
Andělský sen